DJ.DRAGON

dj.

Get Adobe Flash player

Viskas nesvarbu,svarbiausia progresas !!!

Padidintas genetikos vaidmuo

Daugelis žmonių manęs klausia, ar aš genetiškai apdovanotas.Jei sąžiningai ,tai  noriu pasakyti, kad ši dovana buvo didesnė nei vidutinė, nes prieš pradedant rimtai treniruotis aš jau buvau raumeningas.Kai pradėjau treniruotės su svoriais, mano ugis buvo 177,5 cm, svoris - 80 kg. Taigi aš nebuvau labai galingas, bet sausas ir be riebalų pertekliaus.Aš manau, kad genetikos svarba šiek tiek yra perdėta. Bet kokiu atveju, aš negaliu pažiūrėti į jus ir nustatyti, ar esate apdovanotas genetiškai.Niekas nežino tai , kol nepabandė tai išbandyti konkrečiai. Nesunku pažvelgus į mane dabar ir pasakyti, kad aš tikrai genetiškai apdovanotas, nes pasiekiau tokio išsivystymo lygį.Tačiau daugelis vaikinų turėdami geresnę genetiką nei mano,iškrito iš žaidimo, nes nebuvo pakankamai užsispyrę ir per anksti pasidavė.

Pabandykite galvoti giliau

Tai labai svarbu. Jūs galite turėti tik pusę tos genetikos, kurią turiu aš, ir visdėlto, jei būsite ryžtingesni dvigubai, jus galite pasiekti mano lygio ir gal net pranokti mane. Profesionaliame kultūrizme daug žmonių su panašia genetika. Jie nebūtų taip aukštai pakilę, jei nebūtų galvoję kaip padidinti raumenų apimtis su gera simetrija. Dabar pagalvokite apie tai, kas išskiria vyrukus kurie užkopė į viršų, nuo tų, kurie to nepadarė? Tai ne genetika. Tai koncentracija, pasišventimas darbui, ryžtas ir intelekto galia.

Venkite paprastų būdų

Daugelis dalykų kurie gyvenime ateina lengvai, mažina sunkaus darbo vertinimą. Jei galėtumėte išvystyti geras kūno formas lengvais pratimais ir valgydami mėsainius, jūs neturėtumėte prasmės ieškoti mažų gudrybių, kurios palaiko gražias jūsų kūno formas. Esant tokiai situacijai nėra jokios motyvacijos tobulėjimui.Man viskas klostėsi kitaip. Aš žinojau, kad noriu pasiekti geriausią ką aš galėjau, o tai reiškė studijas kaip organizmas reaguoja į maistą, treniruotes, papildus, poilsį, ir visą kitą. Mano nuomone, kiekvienas iš šių aspektų turi būti išnagrinėtas atskirai. Tik tada galėjau buti tikras, kad padariau viską kas imanomą, kad mano kūnas pasiektu aukščiausią lygį.

Venkite ir aukso vidurio

Labiausiai aš bijojau paprasto žmogus likimo kuris atlieka vidutinį darbą. Jei taip būtu atsitikę, bučiau patyręs didžiausia nusivylimą. Dar prieš pradedant man kultūrizmą, jaučiau, kad man yra duota tapti kitokiu ir aš turiu jėgų pasiekti tai ko verta. Aš nenorėjau plaukti pasroviui ir žvalgytis atgal, galvojant apie tai, kaip būtų viskas susiklostę, jei būčiau patikėjęs savo jėgomis. Mano tikslas buvo vienas - kaip maksimaliai realizuoti visas savo galimybes. Aš nežinau, kur tai nuves mane,nes nuolat tobulėju. Tai mane ir jaudino.  Aš klausiau savęs: koks didelis aš galiu tapti? Kiek ryškus? Ir kur yra mano pasiekimų riba ?

Nenusistatykite ribų

Niekada nestatykite jokių ribų,tam ką norite daryti. Jei tai yra - kultūrizmas,neplanuokite savo jėgos, matmenų ar formos, nes kai tik tai padarysyte, jūs negalėsite žengti nei vieno žingsnio už šios ribos.Svarbus dalykas - progresavymas.Net jeigu jis yra labai mažytis, svarbiausia - kad jūs tampate vis geresniu. Aš niekada nedalyvavau varžybose dėl pinigų. Kur bus jūsų tiesioginė motyvacija, jei stimulas bus tik finansinis. Aš niekada nedalyvaudavau varžybose, jei nebūdavau pasiekęs geriausios formos. Šiuo atveju, aš dažnai prarasdavau pinigus.Mano gyvenimas ėjo viena linija kartu su mano šeimos gyvenimu. Visus tuos kovos ir aukojimosi metus, kuriuos aš perėjau su savo šeima, tarytum buvo draugas visus tuos kartus kai aš dalyvauvadavau varžybose, kiekvienoje treniruotėje, su kiekvienu priėjimu ir pakartojimu.Visa mano prigimtis yra atiduodama tam , ką aš darau. Aš aiškiai suprantu, kad aš negaliu laimėti viską, ir kiekvieną kartą. Tačiau tai nėra svarbu.Aš žinau, ką darau priklausančio nuo manes, tada viskas klostosi tinkamai. Net jei aš laimėdavau pirmą vietą, aš jausdavausi saves apgautas,jei pilnai neišnaudojau saves šioms varžyboms.Jei aš žinau, kad aš padariau absoliučiai viską priklausančio nuo manes,grįždavau tada namo su pakilia nuotaika.

Tradicijų laužymas

Aš netikiu efektyvumu, tradicinių 15 -20 priėjimų vienai raumenų grupei,tai per didelis krūvis.Aš atlieku kiekvieno pratimo 1-2 priėjimus, jei darote netaip, tai nieko ir nevyksta. Mike Mentzer daug metu atgal padarė tokią išvadą, kad "jūs galite laikyti dinamitą ir baksnoti jį pieštuku visą dieną, ir nieko ne atsitiks, tačiau trinktelkite kartą plaktuku,ir  sprogimas sudraskys viską į gabalus!" Aš nesiruošiu tai įrodynėti, bet atsižvelgiant kaip auga raumenys, Mikas pataikė i dešimtuką. Kai atliekate viena ar du priėjimus  "iki negalėjimo" kaip galima taisiklingiau ir einate iki galo atiduodamas save 100 procentu,tai tampa beprasmiškai atlikti dar vieną priėjimą,kita vertus,galite padaryti 5 priėjimus su mažesniu krūviu ir intensivumu, ir tikėtis mažo raumenų augimo,jei išvis toks bus. Pagalvokite apie tai, jei ketinate atlikti 15 priėjimų, tarkime krūtinei.Kai jūs atiduodate viską, ką turite pirmiems priėjimams, jūs negalėsite tuo pačių režimų atlikti likusius priėjimus krutinei.Jūs jau aprūpinote krutinę reikiamu intensyvumu, kuris yra reikalingas maksimaliam raumens augimui. Viskas, kas peržengia šias ribas, sumažina jūsų atsistatymo gebėjimą. Prisiminkite jūs skatinate raumenų augimą salėje, bet šie auga ne salėje, o atsistatymo metu tarp treniruočių.

Traumos ir ciklinės treniruotės

Aš jau seniai supratau, kad negalima treniruotis visą laiką maksimaliu intensyvumu.Organizmas ne mašina, ir jam reikia poilsio, sumažinto intesyvumo,kad galėtu atsistatyti.Aš ištyriau, kad treniruojantis maksimaliu intensyvumu šešias savaites,po to sumažinus intensivumą 2 savaites,taip pat visiško poilsio 3 -4 dienas,tai mano organizmas i tokias permainas reaguoja ypatingai gerai. Visai neseniai aš dar labiau sumažinau treniruočių dažnumą, treniruojant kiekvieną raumenų grupę, karta per 6-7 dienas. Štai schemos pavyzdys:

1 diena - deltos ir tricepsas,

2 diena - nugara,

3 diena - poilsis

4 diena - Krūtinė ir bicepsai,

5 diena - kojos

6 diena - poilsis

7 diena – pradžia naujo ciklo, arba poilsio diena, jei reikia.

Daugelis žmonių galvoja tik apie tam tikros raumenų grupės atsistatymą.Aš manau, kad raumenų grupės atsistato pakankamai greitai, tačiau kai treniruojatės maksimaliu intensyvumu, darote pritūpimus, leg presų stūmimai ,štangos spaudimas, jūs apkraunate  visą savo kūną. Štai kodėl aš manau, kad jums reikia paimti visišką poilsio dieną ir neiti į sporto salę,tai kad jūs apkraunate ne tik kojas,treniruodami jas ,bet ir visą organizmą , todėl jis turi atsistatyti. Manau, kad iš to galima įžvelgti pamoką, kaip jums tapti didesniems ir stipresniems, jūs vis labiau ir labiau apkraunate atsistatymo sistemą,o kada treniruojatės su visišku atsidavimu, jums reikia pagerinti ir atsistatymo sistemą.

Isiklausykite savo kūno

Jūs turite būti lankstus organizuojant savo treniruotes.Ypač priešvaržybiniu metu, kartais ateinu į salę, apšilinėju ir jaučiuosi taip, lyg bučiau „Ne savo lėkštėje“. Tai - mažas signalas, kad dirbti lengvesniu intensyvumu. Taip, kai kuriomis dienomis jūs esate stipresnis nei kitomis. Jums reikia saugiai elgtis su savo kūnu, būtent šis požiūris leido man treniruotis be traumu,pasiekiant solidžių ir pastovių prieaugių.

Kaip priversti raumenis augti

Kad raumuo augtu reikia jį kažkaip perkrauti. Kai aš pradėjau treniruotis, galėjau išspausti gulint - 60 kg, dabar aš galiu išspausti daugiau nei - 226 kg, tai ir yra klausimo esmė, ir jeigu šiai dienai aš vis dar stumčiau tik 60 kg, tai ir atrodyčiau taip pat,kaip ir anksčiau.Tai gana paprasta, kai jūs apkraunate raumenis daugiau nei jie yra pripratę gauti apkrovos,kaip kompensacijos forma jie prisitaiko prie šio streso, tampa stipresniais ir didesniais. Lengva suklysti, stebint kaip skirtingai žmonės treniruojasi.Ištikro aš nesigilinu ir nesiūlau nei vieno, nei kito įžymaus čempiono treniruočių filosofijos.Kai kurie vaikinai gali treniruotis pagal idiotišką programą, ir visgi augti, bet jei šis vaikinas treniruotusi pagal mano patarimus,tai jis augtu greičiau ir daugiau. Jums reikia eksperimentuoti ir rasti, kas geriausiai tinka jums, jūsų kūno tipui,jūsų tikslams ir t.t.Aš  radau, kas geriausiai tinka man, todėl logiška,kad tai veikia! Kokį metodą pasirinktumėte, pagrindinė idėja turi būti ta pati, jums reikia apkrauti raumenis progresyviai,duoti pakankamai laiko pailsėti ir atsistatyti, kad taptu didesniais ir stipresniais.

Požiūris į pratimus

Tikiu bazinių pratimų efektyvumu.Taip kaip aš vadinu dėl „daugiasąnarinių“ judesių ,kai pratimo metu dirba daugiau nei vienas sąnarys.Kai atliekate štangos spaudima horizontaliai,naudojate alkūnės ir peties sąnarius, kas ir daro štangos spaudimą baziniu pratimu.Kai atliekate sklaidima su hanteliais ,darbinė ašis tenka vienam sąnariui,tai daro ši pratimą labiau izoliuotu.Man patinka atlikti šių pratimu derinį su šiek tiek daugiau dėmesio į bazinius pratimus.Raumenų dydis, grupė ir jos įvairios funkcijos,lemia kokius aš darysiu pratimus, pavyzdžiui, krūtinės ir šlaunų raumenims aš atlieku po tris pratimus, nugarai darau keturis ar penkis pratimus, nes tai labai didelė raumenų grupė.Bicepsui, deltai ir blauzdai padarau po du pratimus.

Treniruočių pradžia

Aš kiekvieną treniruotę pradedu lengvu apšilimu. Tai būna 2-3 lengvi priėjimai  tai raumenų grupei kurią planuoju treniruoti,kai jaučiu, kad ta raumenų grupė pakankamai apšilusi,pradedu maksimalų intensyvumą.Kai pereinu nuo pirmo pratimo prie sekančio, pavyzdžiui krūtinės treniruotė(štangos spaudimas horizontaliai) antrasis pratimas (štangos spaudimas kampu), tai darau tik vieną apšilimo priėjimą.Jau pakankamai raumenys apšilo  pirmuojų pratimu, ir tai būtų tik laiko ir energijos eikvojimas darant papildomus ir nereikalingus apšilimo priėjimus prieš kiekviena naują pratimą.Kai jaučiu,kad raumenys visiškai apšilę,tai su kiekvienu pratimu dirbu kaip imanoma maksimaliai.Netikiu į „piramide“ kai yra atliekama eilė priėjimų didindant apkrovą iki jūsų maksimalaus darbinio svorio,ir su juo atliekami 1-2 priejimai.Jei atlikote 6 priėjimus štangos spaudime horizontaliai,piramidės principu, tai praradote 4 priėjimus kol pasiekėte paskutinius du priėjimus kurie ir stimuliuoja raumens augimą,bet ne tai svarbu,o tai kad jūs išeikvojote daug energijos,kol pasiekėte darbinį priėjimą. Tikiu kad kiekviena idėta energijos dalelė,turi būti produktyvi.Kai aš padarau sunkiausio priėjimo tam tikrą pakartojimų skaičių,tai antrąjam priėjimui aš sumažinu svorį apie 10 procentų.Netgi ir su šiuo lengvesniu svoriu, dirbu pakankamai sunkiai suteikdamas kūnui atitinkamą perkrovą, skatinčią augimą.

Augimo paslaptys

Kai žmonės man pasakoja apie treniruotes ir progreso nebuvimo, tai priežastis nesunkiai atpažįstu. Daugelis paprastai persitreniruoja viršydami pakartojimų ir priėjimų skaičių ,jie treniruojasi per ilgai ir per dažnai.Ką jūs bedarytumėte šiuo metu, per pusę sumažinkite priejimus ir pakartojimus ir padidinkite intensyvumą 50 procentų.Duokite savo kūnui pakankamai laiko atsistatyti.Pamatysite - jūs augsite! Atėjote į salę,ruošiatės daryti pritupimus, įpratinių 10 pakartojimų su jūsų įprastu svoriu,  4 - 5 priėjimai.Įsivaizduokite, kad jūsų gyvenimas kabo ant plauko, ir viskas priklauso nuo pritupimų,dėl išsigelbėjimo padidinkite svorius, ir išviso atlikite 15 maksimalių gilių pritupimų,po to jūs nebegalėsite daryti ką nors kitą, bet to jums ir nereikia, visus darbus atlikote ir pasiekėte tikslą.Leiskite man pabrėžti, kai aš kalbu apie treniruočių intensyvumo padidinimą, aš kalbu ne tik apie didelius svorius, aš kalbu apie streso lygį,kurį patiria raumenis. Žinoma, turite naudoti pakankamą svorį,pasiekti tokiam stresui, bet jei jūs naudosite per didelį ar per mažą svorį,raumenis neatliks savo darbo.

Dorian Yatso portretas I dalis Dorian Yatso portretas II dalis

Mūsų draugai

Atsitiktinė foto