DJ.DRAGON

dj.

Get Adobe Flash player

Jeigu nori būt stiprus,treniruokis ištisus metus

J.Cutleris: „Nepasakyčiau, jog turiu tobulas kūno formas“ Šį savaitgalį Las Vegase paaiškės naujasis Misteris Olimpija. Titulą ginti stosiąs Jay Cutleris teigia, jog norėtų iššokti aukščiau bambos ir iškovoti penktąjį trofėjų.

 - Augote ir dirbote tėvų ūkyje kartu su didele šeimyna, kaip gavosi, kad pasirinkote kultūrizmą?

- Šią situaciją galėčiau apibūdinti labai paprastai: ne aš kultūrizmą, o kultūrizmas pasirinko mane. Dar paauglystėje dirbau cementinių pamatų statybose. Tai buvo mūsų šeimos verslas. Būtent ten išmokau dirbti sunkiai ir iš visų jėgų. Ten supratau, kas yra pasišventimas sunkiam darbui. Būtent dirbant tą darbą sustiprėjo mano viršutinės kūno dalies raumenys. Kai buvau aštuoniolikos pradėjau sportuoti sporto klube ir toliau „lipdžiau“ raumenis prie esančių. Tuomet buvau padrąsintas varžytis. Štai taip viskas ir prasidėjo!

- Kaip galėtumėte save apibūdinti, nesiedamas savęs su kultūrizmu ar Mr. Olympia?

- Pasišventęs, atsidavęs darbui, ištikimas, tikslingai orientuotas į tikslą.

- Ar prisimenate pirmuosius savo žingsnius kultūrizme? Iš kur atsirado pirmosios žinios?

- Apie kultūrizmą ir kaip reikia sportuoti išmokau skaitydamas. Skaičiau viską, kas tik pakliūdavo po ranka. Bob Paris'o knyga "Beyond Built" buvo pirmoji, kuri mane įkvėpė. Stengiausi įgauti kuo dagiau informacijos ir žinių apie ši sportą.  Būtent todėl parašiau knygą "CEO Muscle" ("CEO"-Chief Executi Officer. Knyga "Vadovaujantis vykdantysis darbuotojas Raumuo" ) ir savo interneto svetainėje laikau daug kitų knygų. Pirmasis mano tikslas buvo „užpumpuoti“ apatinę kūno dalį ir sudalyvaut pirmose varžybose.

- Koks jausmas būti tarp vienų geriausių pasaulio sportininkų ir žinoti, kad esi geriausias iš jų ?

- Kultūrizmas yra labai individualus sportas, būtent dėl tos priežasties mums nereikia pasitikėti komandos draugu, kaip tai yra daroma komandinėse sporto šakose. Varžausi su dauguma tų pačių "veidų" jau per 10 metų, taigi, mes vieni kitus jau gerai pažįstame, tačiau vis vien išliekame varžovai. Nors keli iš jų, tuo pačiu, yra ir mano artimi draugai.  Nuostabus jausmas kasmet Mr. Olympia varžybose stovėti greta puikių atletų. Kiekvieni metai rimtas iššūkis.

- Kas jus padrąsina sportuoti?

- Didžiausią motyvaciją suteikia mano užsispyrimas ir tikslas įgauti geresnę formą nei kad turėjau pernai. Dažniausiai sportuoju vienas. Pats sau savo geriausia motyvacija ir didžiausias kritikas. Taip pat padrąsina ir mano gerbėjai. Prisipažinsiu, jog vyrų gerbėjų turiu daugiau nei moterų, kadangi pastarosios manęs šiek tiek prisibijo. Jeigu nebūtų žmonių, kuriems patinka tai, ką darau, manau, nebūtų nieko, todėl niekada neatsisakau nusifotografuoti ar pasirašyti ant nuotraukų ar marškinėlių.

- Jau keturis kartus laimėjote Mr. Olympia titulą.Ką tai jums tai reiškia ir kas suteikia įkvėpimo toliau varžytis?

- Laimėti Mr. Olympia 4 kartus - labai didelė garbė ir didžiausias atpildas už visą triūsą ir pralietą prakaitą sporto salėje. Kas suteikia įkvėpimo? Noras laimėti ši titulą 5 kartus ir „perspjauti“ save patį, įgyti geresnę fizinę formą nei praėjusiais metais!

- Ar kada teko girdėti apie Robertą Burneiką iš Lietuvos, kuris taip pat rengiasi Mr. Olympia varžyboms? Tarp kitko, esate jo dievukas!

- Turėjau garbės susipažinti  su Robertu. Jis puikus žmogus ir rimtas konkurentas Mr. Olympia. Jis tikrai puikiai reprezentuoja savo šalį.

- Ar sunkus pasiruošimas tokio lygio varžyboms?

- Pasiruošimas trunka 16-12 savaičių. Tai tikrai sunku, nes tie pora mėnesių viską ir nulemia. Tuo laikotarpiu visas gyvenimas sustoja... Jokių atostogų, jokių kelionių ir tik speciali mityba. Viskas susiveda į grafiką: valgai, miegi, sportuoji. Per daugelį metų sugebėjau „pagauti“ gerą ritmą dietos atžvilgiu. Iš tiesų sunku, bet rezultatas ir atpildas viso to tikrai vertas!

- Ar turite hobių?

- Po varžybų labai daug laiko skiriu kelionėms. Kuomet esu namuose, daugiausia laiko praleidžiu su žmona ir savo šunimis.

- Labai daug šnekama apie sportinių papildų reikalingumą ir svarbą. Kas būtina sportuojančiam žmogui ir reguliariai sveikai gyvensenai?

- Maistas yra geriausias papildas. Manau, kad nėra blogai pakeisti vieną valgį per dieną proteino kokteiliu, tačiau tikras maistas yra tikras. Tai grynas raumuo! O valgyti reikia  6 kartus per dieną.

- Ar buvo sunku sugrįžti į kovą po pralaimėjimo 2008 metais Dexter'iui Jacksonui?

- Mano pralaimėjimas 2008 m. tik padėjo man dar labiau stengtis, dar stipriau dirbti ir nugalėti. Manau, kad tai buvo tik į naudą.

- Filosofiškai kalbant, koks tavo santykis su jūsų mėgstamiausia sporto šaka - kultūrizmu? Turi tobulą kūną. Ką manai apie žmones, kurie nesirūpina savo kūnu?

- Nepasakyčiau, jog turiu tobulas kūno formas. Visada stengiuosi tobulėti ir keistis, manau, kad visada yra vietos tobulėjimui. Dėl kitų, ne man teisti, kas jų nuomone yra tobulas ar geriausias kūnas jiems. Kiekvienas žmogus turi skirtingus tikslus, požiūrius ir jausmus, kas jiems yra geriausia.

- Arnoldas Schwarznegger'is tapo populiaria Holivudo žvaigžde ir politiku. Gal ir jūs turite panašių planų ateičiai?

- Mielai sekčiau Arnoldo pėdomis filmų pasaulyje, jei tik tokia proga pasitaikytų.


Mūsų draugai

Atsitiktinė foto